atiyehdaneshn@gmail.com

02122895177-88

مجوز رسمی از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به شماره 42/88133

آزمون LSAT چیست?

آزمون LSAT چیست ، توضیح کامل درباره ی آن


آزمون ورودی LSAT (یا آزمون شناخت قانونی ترکیبی) یکی از  آزمون های استاندارد برای ارزیابی مهارت‌ های تفکر های تحلیلی، منطقی و قوانین در دانشجویانی است که به درخواست وکلا و دیگرانی که به مدرسه حقوق می‌ روند طراحی شده است. این آزمون در اکثر کشور هایی که سیستم حقوق مشترک انگلیسی دارند، اعم از ایالات متحده آمریکا، کانادا، استرالیا و بسیاری دیگر توسط دانشگاه لس آنجلس (UCLA) تولید و اداره می‌ شود که این موارد بسیار هائز اهمیت هستند .

هدف اصلی از ایجاد  آزمون LSAT، ارزیابی قدرت و استعداد تفکر های تحلیلی و منطقی شما است. این آزمون برای تشخیص توانایی‌ های شما در تحلیل مسائل حقوقی، قضایی و منطقی استفاده می‌ شود. آزمون LSAT پنج بخش دارد که در طول مدت سه ساعت و نیم برگزار می‌ شود.

بخش اول آزمون LSAT، سه نوع سوال از نوع منطق میانی و محیطی را بررسی می‌کند. در این بخش، شما باید استدلال‌ های منطقی راجع به مسئله های مختلف را تحلیل کرده و به سوالات پاسخ دهید.

بخش دوم آزمون LSAT، سه نوع سوال از نوع خواندنی را شامل می‌ شود. در این بخش، شما باید متن هایی را که شامل مطالب حقوقی، فلسفی و دیگر موضوعات قانونی است را مطالعه و به سوالات مربوط به آن‌ ها به طور دقیق پاسخ دهید.

بخش سوم آزمون LSAT، سه نوع سوال از نوع تحلیل کاربردی (تحلیل سند) را شامل می‌ شود. در این بخش، شما باید قدرت تفکر و تحلیل خود ، نظر خود را  درباره مسایل قانونی و قضایی به اثبات برسانید و راجع به آن توضیحی کامل و جامع دهید .

بخش چهارم آزمون LSAT، چهار زیر بخش تفکر و تحلیل و برنامه‌ ریزی (عملیاتی) ویراستاری قانونی (ضوابط قانونی) را پوشش می‌ دهد. در این بخش شما باید مهارت‌ های تحلیلی و استدلالی خود را در مورد مسائل قانونی نشان دهید و آن ها را اثبات کنید و توضیح دهید .

بخش پنجم و آخر آزمون LSAT، نمره نهایی را تعیین می‌ کند و شامل سوالات مرتبط با سوال های دیگر است که به عنوان بخش تکمیلی برای بخش‌ های قبلی استفاده می‌ شود.
 

بهترین روش آمادگی برای آزمون ورودی LSAT :

برای کسب بهترین آمادگی برای آزمون LSAT، می‌ توانید از راهکار های زیر استفاده کنید:

الف. مطالعه و تحقیق در منابع :

مرور منابع مرجع مرتبط با ساختار و ساز و کار آزمون LSAT، از جمله کتاب‌ ها، منابع آموزشی و سوالات تمرینی، اولین گام برای آمادگی است. اطمینان حاصل کنید که منابعی که انتخاب می‌ کنید، با ساختار و ساز و کار آزمون LSAT سازگار هستند.

ب. حل سوالات تمرینی:

روز به روز حل سوالات تمرینی منطقی و تحلیلی به شما کمک می‌ کند تا با شیوه‌ ها و مدل سوالات LSAT آشنا شوید و مهارت‌ های لازم را برای پاسخ دادن به سوالات تقویت کنید. همچنین، حل سوالات در زمان محدود می‌ تواند در بهبود سرعت و دقت شما مؤثر باشد.

ج. تمرین و مطالعه مناطق مختلف:

آشنایی با موضوعات مختلفی مانند حقوق، فلسفه، علوم اجتماعی و علوم انسانی، قوانین و ضوابط مختلف نقش مهمی در موفقیت در آزمون LSAT دارد. این کار به شما کمک می‌ کند تا با سوالاتی که ممکن است در آزمون آینده ظاهر شوند، آشنا شوید و آمادگی کامل را داشته باشید .

د. آزمون های تمرینی:

تلاش کنید خود را با شرایط آزمون واقعی آشنا کنید، آزمون‌ های تمرینی که به صورت آنلاین و یا در محیط‌ های شبیه‌ سازی شده قابل دسترسی هستند، جهت آشنایی با شیوه‌ های آزمون LSAT و به دست آوردن تجربه‌ های مربوط به آزمون بسیار مفید هستند.

ه. کار با یک مربی:

همکاری با یک مربی سازگار با نیاز های آموزشی شما، به شما کمک می‌ کند تا موضوعات دشوار را مرور کنید و مهارت‌ های لازم برای پاسخ به سوالات با سرعت و دقت بیشتری را کسب کنید.

منابع و موارد مهم برای آمادگی آزمون ورودی LSAT

برای آماده شدن برای آزمون LSAT (Law School Admission Test) توصیه می‌کنم از منابع زیر استفاده کنید:

الف. کتاب "The LSAT Trainer" اثر مایک کیم:

این کتاب به طور جامع به تمامی بخش‌های آزمون LSAT می‌پردازد و استراتژی‌های مطالعه و حل سوالات را تشریح می‌کند.

ب. "LSAT Logic Games Bible" اثر دیوید کلیمان:

این کتاب بر روی بخش بازی‌های منطقی LSAT تمرکز دارد و روش‌های حل و استراتژی‌های خاص را به تفصیل توضیح می‌دهد.

ج. کتاب "10 Actual, Official LSAT PrepTests" اثر Law School Admission Council:

این کتاب شامل 10 آزمون LSAT واقعی است که می‌توانید با حل آنها تمرین کنید و با نحوه سوال‌ها و زمان‌بندی آزمون آشنا شوید.

د. سایت رسمی LSAC (Law School Admission Council):

این سایت منابع و تمارین رایگانی برای آماده‌سازی به منظور شرکت در آزمون LSAT ارائه می‌دهد. می‌توانید در این سایت تمارین آنلاین انجام دهید و به منابع آموزشی دسترسی داشته باشید.

همچنین،  توصیه می‌کنیم که قبل از شروع مطالعه، برنامه‌ریزی مناسب انجام داده و با استفاده از منابع مناسب به ترتیبی و ساختارمند مطالعه کنید. همچنین حل تمارین و آزمون‌های تمرینی برای بهبود توانایی‌های خود بسیار مفید است. به همراه آن، منظم و پیوسته مطالعه کنید تا بتوانید بهترین نتیجه را در آزمون LSAT بگیرید.

همچنین مدت زمانی که برای آماده شدن برای آزمون LSAT نیاز دارید به شدت متغیر است و به عوامل مختلفی مانند سطح شما در رشته‌های قبولی، زمان مطالعه روزانه، روش های یادگیری مورد استفاده و تعهد شما نسبت به آماده شدن بستگی دارد. هرچند ممکن است برخی افراد به مدت چند ماه تا یک سال برای آماده شدن زمان ببرند. برنامه‌ریزی منظم، مطالعه دقیق درس های مورد نیاز و حل تمرین ها و آزمون های تمرینی می تواند به شما کمک کند تا به بهترین حالت ممکن برای آزمون آماده شوید.

سخن پایانی :

موفقیت در آزمون LSAT به معنای آماده‌ بودن برای ورود به دانشکده حقوق نیست، بلکه نشان دهنده توانایی در کنترل تفکر منطقی، علاقه و استعداد در حوزه حقوق است. همچنین آزمون LSAT مهمترین عامل در انتخاب دانشجویان توسط دانشگاه‌ ها و کالج‌ های حقوق است و گرفتن امتیازی عالی از این آزمون شامل مزیت های زیادی است .
 

سوالات متداول:

۱. LSAT چیست؟

ال اس ای تی یک آزمون استاندارد برای ورود به دوره‌های کارشناسی ارشد حقوق در ایالات متحده است. این آزمون از سه قسمت تشکیل شده است که شامل بخش‌های تحلیل مغز، روانشناسی و بررسی نوشتاری می‌شود.

۲. چه مهارت‌هایی در LSAT مورد سنجش قرار می‌گیرد؟

LSAT به مهارت‌های تفکر تحلیلی، استدلال منطقی، و تفکر کریتیکال تمرکز دارد که همگی اساسی برای موفقیت در دانشگاه حقوق است.

۳. چگونه می‌توانم برای LSAT آماده شوم؟

برای آماده شدن برای LSAT می‌توانید از منابع آموزشی متعددی مانند کتاب‌ها، دوره‌های آموزشی، و منابع آنلاین استفاده کنید. همچنین، حل تست‌های متعدد و تمرین مداوم می‌تواند در بهبود عملکرد شما مؤثر باشد.

۴. چه مدت زمان لازم برای آماده‌سازی برای LSAT است؟

مدت زمان لازم برای آماده‌سازی برای LSAT بستگی به سطح شما و تعداد ساعتی که می‌توانید برای مطالعه اختصاص دهید دارد. برخی افراد ممکن است به مدت چند ماه یا حتی یک سال به طول بیانجامد.

۵. LSAT چه مدت زمانی طول می‌کشد؟

آزمون LSAT به طور کلی حدود چهار ساعت طول می‌کشد. این شامل بخش‌های مختلفی مانند بخش تحلیل مغز، بررسی نوشتاری و... است.

۶. چه امتیازی لازم است تا برای LSAT قبول شوم؟

امتیازهای LSAT معمولاً بین ۱۲۰ تا ۱۸۰ است. امتیازهای بالاتر به معنای عملکرد بهتر در آزمون هستند.

۷. چگونه می‌توانم برای بخش تحلیل مغز LSAT آماده شوم؟

برای بخش تحلیل مغز LSAT، می‌توانید با حل تعداد زیادی سوال تمرینی و مرور مفاهیم مهم ریاضی و منطقی، مهارت‌های لازم را تقویت کنید.

۸. آیا LSAT برای ورود به دانشگاه‌های حقوق خارج از ایالات متحده مورد قبول است؟

بله، بسیاری از دانشگاه‌های حقوق در سراسر جهان LSAT را برای ورود به برنامه‌های کارشناسی ارشد حقوق قبول می‌کنند.

۹. چگونه امتیازهای LSAT برای دانشگاه‌ها تعیین می‌شود؟

هر دانشگاه می‌تواند امتیاز LSAT مورد قبول خود را تعیین کند. بعضی از دانشگاه‌ها امتیاز کمتری برای ورود می‌طلبند در حالی که دیگران امتیازهای بالاتری را ممکن است برای پذیرش داشته باشند.

۱۰. چگونه می‌توانم برای بخش بررسی نوشتاری LSAT آماده شوم؟

برای بخش بررسی نوشتاری LSAT، می‌توانید با مطالعه نمونه سوالات، تمرین نوشتن مقالات تحلیلی، و بازنویسی متون مشابه، مهارت‌های نوشتاری و تفکر تحلیلی خود را تقویت کنید.

پیام دهید
پیام دهید